Náš tým, který je tu pro Vás

O nás, kdo jsme a proč nás outdoor baví

Matěj

Všude dobře, tak co doma…

Tímto motem se řídím již od dětství, kdy jsem s turistickým oddílem cestoval po krásách naší vlasti. Po střední škole mě začaly přitahovat skály, vysoké kopce a hory s dalekými rozhledy, které mě přivedly ke skalnímu lezení a později i k ferratám.

Ke kráse lezení a ferrat jsem postupně přiváděl více a více lidí. Z koníčka se stal kůň. A bylo pro mne důležité se dále vzdělávat. Absolvoval jsem kurzy u těch nejlepších. Kurz horského průvodce u Českého spolku horských průvodců (ČSHP). Nejkvalitnější vzdělání v horském průvodcování, ČSHP jsou jediným českým zástupcem v Mezinárodní asociaci horských průvodců (UIMLA). A 6. 3. 2018 jsem  dokončil vzdělání na mezinárodního horského průvodce úspěšným složením zkoušek a dalších náležitostí.  Dále jsem Instruktor skalního lezení, aby veškeré postupy byly metodicky správně. V neposlední řadě mám za sebou kurz outdoorové první pomoci, abych se o Vás dokázal postarat v každé situaci.

Abych Vám v horách stačil :-), udržuji si kondičku lezením na skále i stěně, ferratami, VHT a jako doplněk squashem, plaváním a během.

Svět outdooru a hor je krásný, rozmanitý, ale umí být i zrádný a nebezpečný. Mým cílem je vzít Vás bezpečně do tohoto světa, abyste se mohli z jeho krásy také radovat. Neváhejte už ani chvilku, přihlaste se na kurz a můžete sbírat vlastní zážitky z hor

Ditka

Manere in montibus…

Příroda, hory a pobyt venku mne bavily již od dětství, které jsem strávila na samotě v lese u své babičky. Po střední škole jsem se rozhodla pro studium oboru Rekreologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Studium to bylo úžasné, plné podnětných setkání a seznamování s horami v nejrůznější podobě. Postupně jsem se dostala k lezení, zimnímu táboření v horách, vysokohorské turistice, skialpům, sněžnicím, ferratám a dalším aktivitám v přírodě. V průběhu studia jsem začala pracovat také jako průvodce. Přestože jsem po škole „utekla“ do jiného oboru, láska k horám zůstala.

V současné době se věnuji výuce první pomoci, zejména pak outdoorové první pomoci. Absolvovala jsem kurz WFR (Wilderness First Responder) od organizace NOLS. Snažím se dál propojovat dva světy, které mě baví a obohacují, hory a první pomoc.

Nechodím do hor, abych zdolávala vrcholy a překonávala rekordy, ale pro klid, krásné výhledy, nadhled a neskutečné okamžiky, které se nedají popsat, ale musí se zažít.

Marek

Kdo pochopí krásu přírody, ten nemůže zabloudit…

Mé dětství hodně ovlivnil skauting, i díky kterému jsem hodně času trávil venku v přírodě, ať už na kratších nebo delších akcích v Česku nebo i v zahraničí.

Ke skálám a horám cítím nekonečný obdiv nad jejich mohutností, strukturou a tajemností. Zároveň při pohybu venku mám nejraději klidná místa, kde se nepohybují davy lidí, protože právě ticho, klid a energie přírody je to, co mě nabíjí, abych přes týden vydržel zavřený v kanceláři.  Nehoním rekordy, užívám okamžiku.

 Když čas dovolí, snažím se běhat a plavat, abych pak s batohem na túře moc nefuněl. Občas si odskočím i na nějakou bláznivou akci, jako například výnos 100 % vlastní živé váhy na zádech na nejvyšší vrchol Národního parku České Švýcarsko (Růžovský vrch).

 Vzhledem k rodinným povinnostem se nyní nejčastěji pohybuji v našem kraji, konkrétně v pískovcových oblastech v okolí Děčína, tedy Labské údolí, Sasko, Tisá, Ostrov,…

 Baví mě učit se nové věci a zvyšovat si kvalifikaci na různých – outdoorově zaměřených – vzdělávacích akcích a to, co umím, Vám rád ukážu a naučím.

Má kvalifikace

Mezinárodní horský průvodce UIMLA

  • Mezinárodní licence UIMLA
  • Členem Českého spolku horský průvodců sdružující kvalifikované horské průvodce

Instruktor skalního lezení

Zdravotník zotavovacích akcí

Má kvalifikace

Průvodce cestovního ruchu

Horský průvodce MŠMT

  • Členem Českého spolku horský průvodců sdružující kvalifikované horské průvodce

Wilderness First Responder

Instruktor pobytu v zimní přírodě

Má kvalifikace

Instruktor lezení na umělých stěnách
Instruktor skalního lezení
Absolvent zdravotnického kurzu HORAL