Ferratový přechod Brenty

Dolomiti di Brenta

Slider

Kompletní přechod pohoří Brenta! Užijte si s námi to nejlepší z Brenty!

Popis akce

Nejkrásnější alpská stezka v pohoří Brenta – Via Delle Bocchette. Putování od jedné horské chaty k druhé. Mohu potvrdit, že jsem dosud nic krásnějšího neviděl. Cesta Via Delle Bocchette nás povede ve výšce 2500 – 3000 m.n.m., po úzkých chodnících vytesaných ve skále, po nekonečných žebřících, přes horská sedla a ukryté ledovce. Tvůrci stezku zcela záměrně nevedli přes žádný vrchol, pokud nám ale kondice, počasí a časové možnosti dovolí, vystoupáme na nejvyšší vrchol “Cima Tosa”.

Délka celé akce je 5 dní s tím, že tento čas využíváme maximálně, jak to jde, ale zároveň hledíme na bezpečí. Nepočítáme první den jen na cestu do Itálie, ale již první den vystoupáme, nenáročným turistickým výstupem, na první chatu. Sraz máme první den v dopoledních hodinách v Itálii. Většina cestovních kanceláří, když píše 5 dní, tak počítá první den cestu tam a až druhý den výstup. My využíváme celých 5 dní v horách. K celkové délce je tedy potřeba si připočítat cestu tam a zpět, která je v režii účastníků.

  Cena 5900 Kč/os zahrnuje:

  • Zkušeného horského průvodce

  • Individuální přístup ke každému účastníkovi

  • Kurz pro 5 – 8 účastníků

  • Zapůjčení potřebného vybavení na ferraty

  • Na přání vystavení Dárkového poukazu

  • Fotografie z kurzu

  • Malý dárek

  Cena nezahrnuje:

  • Dopravu (možné domluvit společnou)

  • Ubytování a stravu

  • Cestovní pojištění – NUTNÉ (možná konzultace)

  Detaily akce:

  Celkový čas: 5 dní / 4 noci

  Obtížnost ferrat: max B/C, většinou B 

  Nejvyšší bod: cca 3000 mnm

  Přihlaste se na kurz:

  Vyplňte všechny potřebné údaje a my se Vám v nejbližší době ozveme na e-mail.

  Cena celkem:

  Termíny:

  OdDoVolná místa
  17.08.202021.08.20201

  Spát budeme na horských chatách s nádhernou atmosférou. Ke spaní není potřeba spacák, stačí “bílá paní” (vložka do spacáku). Na chatách se spí v hromadné noclehárně na palandách, každý má k dispozici polštář a dvě deky. Putovat od chaty k chatě tak můžete relativně na lehko.

  Ke stravování doporučuji využít nabídku chat, na kterých budeme ubytováni (případně možno využít vlastních zásob, ale celou cestu vše ponesete na zádech, obchody zde nejsou). Na svačiny je potřeba si vzít vlastní zásoby.

  Obtížnost ferrat je nejčastěji A-B, nejtěžší B-C, tedy středně těžké. Náročnost cesty zvyšuje délka, nadmořská výška a riziko rychlé změny počasí ve vysokých horách. Vyrážet na cestu je potřeba brzy ráno, jelikož odpoledne často přichází na Brentě mlha (a my bychom  se nemohli kochat výhledy) a také odpoledne můžou přijít bouřky, které ve skalách a na železném jištění rozhodně potkat nedoporučuji. Denně budeme putovat 6 – 8 h. Samozřejmostí je dostatek zastávek na nabrání sil, focení a kochání se krásnými výhledy.

  Před účastí na této akci doporučujeme sjednat členství v Rakouském alpském spolku Alpenverein (zde na stránkách), jehož součástí je i celoroční cestovní pojištění, které kryje horské aktivity a dále Vám umožňuje uplatnit slevu na ubytování na horských chatách.