Dovolujeme si zde zveřejnit, se souhlasem autorky, krátký report od naší účastnice ferratového kurzu v Lužických horách, který se konal 23. 6. 2019

“Dlouho jsem přemýšlela, jaký originální narozeninový dárek pořídit mému příteli. Na Facebooku jsem náhodně narazila na ferratové kurzy od Outdoorleader a začala vybírat z jejich různorodé nabídky. Kurz v Lužických horách se mi zdál jako ideální. Nebylo to daleko, člověk si vyzkouší dvě různé ferraty a má to zvládnout i začátečník.

Domluva před kurzem probíhala naprosto bezproblémově, a tak jsme jednu neděli vyrazili na smluvené místo. Upřímně jsme moc nevěděli, co od toho máme čekat, ale první obavy opadly hned na parkovišti, kde už na nás čekal sympatický průvodce Matěj.

Ještě na parkovišti jsme si ukázali, z čeho se skládá ferratový set, jak se do něj správně obléct a jak vše potřebné uvázat. Matěj nám vysvětlil, jak se na skále správně chovat, co vše je potřeba a nic nám již nebránilo v tom, vydat se k první ferratě.

K té se šlo pohodovou cestou přibližně 15 minut. Pod ferratou jsme se navlékli do ferratových setů, nasadili rukavice, helmy, Matěj vše zkontroloval, určil pořadí a mohli jsme začít! První ferrata Nonnensteig byla pohodová ferrata s krásnými výhledy. Věděli jsme, že na konci nás čeká lanový most, kterého jsem se osobně bála, ale nakonec jsem zjistila, že strach byl zbytečný. Matěj i ostatní podpořili, a všichni jsme to zvládli.

Po první zvládnuté ferratě jsme se autem přemístili ke druhé ferratě, Alpiner Grat, která už byla trochu náročnější. Je to sice krátká ferrata, ale celkem kolmá. Když člověk ale znejistěl a nevěděl, kam přesně šlápnout, nebo kde se chytit, byl tu naprosto klidný Matěj, který rád poradil a to je vlastně docela fajn pocit.

Nedělní dopoledne jsme strávili s fajn lidmi, super aktivitou a kurz můžeme jedině doporučit!”

Sepsala Anne Kuřeová

Tímto Anne děkujeme za sepsání a přeje spousty odlezených ferrat 🙂

Více info o tomto kurzu najdete: https://outdoor-leader.cz/ferraty/luzicke-hory/